Rozwój biznesu w erze cyfrowej

Zapraszamy na ogólnopolską konferencję poświęconą tematyce rozwoju biznesu i wykorzystaniu nowoczesnych technologii w erze cyfrowej transformacji oraz pozyskiwaniu źródeł ich finansowania. Podczas wydarzenia wystąpią Eksperci i innowatorzy biznesu, którzy przedstawią najnowsze trendy i strategie związane z adaptacją przedsiębiorstw do cyfrowej rzeczywistości.

Data:

25 kwietnia 2024  (godz. 10.00 – 15.00)

Lokalizacja:

Online

Koszt:

Bezpłatnie

Konferencja rozpoczyna się za:

0

Dni

0

Godzin

0

Minut

0

Sekund

    • Najnowsze trendy

      Przedstawione zostaną najnowsze trendy w zakresie implementacji rozwiązań Industry 4.0 w Polsce. Poznasz wyniki w swoim regionie i swojej branży oraz dowiesz się, co sprawia, że jedne branże wdrażają narzędzia Industry 4.0 szybciej od innych.

    • Możliwości finansowania

      Omówione zostaną możliwości sfinansowania nowych rozwiązań w Twojej organizacji. Poznasz warunki i kryteria udzielania dofinansowań (do 85%) do inwestycji, takich jak: zakup maszyn i urządzeń, licencji, know-how, usług doradczych oraz innych praw własności intelektualnej.

    • Voucher na wyjazd do Porsche

      Uczestnicy wydarzenia otrzymają voucher na 2-dniowy wyjazd do niemieckiej fabryki Porsche w Stuttgarcie, gdzie odbędzie się zwiedzanie oraz warsztat prowadzony przez Eksperta LUQAM. Realizacja vouchera jest integralną częścią szkolenia Digital Factory 4.0 Executive (udział w szkoleniu jest warunkiem realizacji vouchera).

    • Wykorzystanie AI w biznesie

      Omówione zostaną możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji i innych innowacyjnych technologii w przemyśle. Dowiesz się, jakie narzędzia Industry 4.0 możesz zaimplementować w swojej firmie i jak ich wdrożenie wpłynie na efektywność Twojego biznesu.

    Biorę udział

    Agenda wydarzenia

    10:00 – 10:05 Powitanie uczestników
    10:05 – 10:45 Generatywne AI jako silniki rozumowania. Perspektywy dla biznesu.

    Bartłomiej Rachwał – Menadżer Projektów IT/AI w LUQAM Sp. z o.o Sp. k.

    Generatywna sztuczna inteligencja (Generative AI – GenAI) na dobre wkroczyła do biznesu, kreując szereg możliwości jej implementacji, ale budząc też równie wiele obaw. Pytanie, w jakim stopniu możemy myśleć o rozwiązaniach opartych na GenAI jako silnikach rozumowania, czyli systemach które naśladują ludzką zdolność do podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów na podstawie określonych reguł, danych i logiki. W wystąpieniu wyjaśnione zostanie czym jest, a czym nie generatywna sztuczna inteligencja. Opowiemy także o tym, jak można budować aplikacje oparte o Large Language Models (LLM) z zachowaniem bezpieczeństwa swoich danych, a także jakie są najważniejsze, w perspektywie biznesowej, wyzwania prawne i etyczne.

    10:45 – 11:00 Panel dyskusyjny
    11:00 – 11:45 Wyzwania w Implementacji Projektów AI: Praktyczne Perspektywy.

    Adam Dendek – Lead Data Scientist w Bayer Sp. z o.o.

    Wystąpienie rozpocznie się od analizy przyczyn, dla których projekty związane z Data Science są często obarczone wysokimi kosztami, przy czym niektóre z nich są nieuchronne. Zostanie omówione, dlaczego pomimo wysokich nakładów finansowych, większość projektów kończy się powodzeniem. W dalszej części skupimy się na metodach efektywnego zarządzania projektami AI, które mają na celu minimalizowanie konfliktów i zwiększanie wspólnego zrozumienia między inżynierami danych a sektorem biznesowym. Zostaną przedstawione strategie wspierające synergiczną współpracę, niezbędną dla osiągnięcia sukcesu w dziedzinie sztucznej inteligencji.

    11:45 – 12:00 Panel dyskusyjny
    12:00 – 12:45 Transformacja systemów monitorowania i diagnostyki maszyn (CMS) na potrzeby Industry 4.0

    Dr hab. inż. Adam Jabłoński – prof. AGH

    Jednym z ważniejszych aspektów czwartej rewolucji przemysłowej jest optymalizacja procesów produkcyjnych. W zależności od typu działalności, optymalizacja może obejmować w różnym stopniu diagnozowanie, monitorowania, analizę danych, modelowanie, czy też prognozowanie. Wraz z rozwojem nowych technologii, systemy CMS dostosowują się do wymagań nowoczesnych systemów MES i ERP w zakresie autonomiczności czujników, skalowalności transmisji danych i architektury systemów oraz automatyzacji przetwarzania i wnioskowania z danych z wykorzystaniem metod Data Science. O tych właśnie trendach oraz zmianach dowiedzą się uczestnicy konferencji.

    12:45 – 13:00 Panel dyskusyjny 
    13:00 – 13.45 Digital Factory

    Robert Bujas – Koordynator Projektów Optymalizacyjnych w LUQAM Sp. z o.o Sp. k.

    Wystąpienie będzie obejmować tematykę dotyczącą zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych narzędzi oraz metod wspierających systemy produkcyjne. Tradycyjne narzędzia mogą obejmować techniki z zakresu lean manufacturing, które skupiają się na eliminowaniu marnotrawstwa i optymalizacji procesów produkcyjnych. W kontekście nowoczesnych narzędzi i metod, uczestnicy dowiedzą się o wykorzystaniu technologii informatycznych (IT) oraz metod opartych na sztucznej inteligencji (AI) w procesach produkcyjnych. To może obejmować automatyzację, monitorowanie i analizę danych, prognozowanie popytu, optymalizację tras logistycznych, oraz wiele innych zastosowań. Następnie koncepcja Digital Factory zostanie przedstawiona jako sposób na efektywne wykorzystanie innowacji cyfrowych w kontekście produkcji. Będzie to opis efektywnego modelu fabryki, która wykorzystuje technologie informatyczne, sztuczną inteligencję, analizę danych i wiele innych narzędzi w celu osiągnięcia doskonałości operacyjnej i konkurencyjności na rynku.

    13:45 – 14:00 Panel dyskusyjny 
    14:00 – 14.45 Pozyskiwanie funduszy na inwestycje Industry 4.0. Poznaj możliwości finansowania nowych technologii.

    Marcin Natanek

    Podczas wystąpienia uczestnicy dowiedzą się o możliwościach dofinansowania cyfryzacji i automatyzacji w firmach w ramach funduszy europejskich. Poznają także projekty badawcze i rozwojowe związane z implementacją narzędzi Przemysłu 4.0. Przekazane zostaną także dobre praktyki w zakresie pozyskiwania środków na inwestycje, których znajomość może być bardzo cenna. Uczestnicy konferencji dodatkowo poznają zasady pozyskiwania środków i ich prawidłowego rozliczania.

    14:45 – 15:00 Panel dyskusyjny 

    Masz pytania?

    e-mail: marketing@luqam.com

    kom.: +48 730 822 627

    Anna Banyś

    Koordynator wydarzenia

    Poznaj nas

    Jesteśmy przekonani, że kluczem do sukcesu w erze Przemysłu 4.0 jest nie tylko inwestycja w nowoczesne technologie, ale także umiejętne wykorzystanie ich potencjału. Dlatego nasze podejście opiera się nie tylko na implementacji konkretnych rozwiązań technologicznych, ale także na edukacji pracowników i rozwoju ich kompetencji.  Prowadzimy warsztaty wdrożeniowe, konsultacje oraz szkolenia, aby zapewnić, że personel firmy będzie posiadał niezbędną wiedzę i umiejętności do efektywnego zarządzania nowo wdrożonym systemem Digital Factory.

    Zakres naszych działań to przede wszystkim:

    • Audyt i optymalizacja
    • Projekty strategiczne
    • Rozwiązania Industry 4.0
    • Projektowanie layoutów
    • Systemy zarządzania
    • Outsourcing
    • Efektywność pracy
    • Projekty dedykowane
    • Szkolenia i studia podyplomowe

    Sprawdź inne wydarzenia

    Warsztat w fabryce Porsche

    Weź udział w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez LUQAM, które dostarczy niezapomnianych wrażeń podczas 2-dniowej wycieczki do niemieckiej fabryki Porsche w Stuttgarcie, podczas której uczestnicy pogłębią swoją wiedzę w zakresie tworzenia, wdrażania i monitorowania celów strategicznych przy użyciu KPI (Key Performance Indicatiors) oraz frameworku OKR (Objective Key Results).

    Raport Industry 4.0

    Zapraszamy do zapoznania się z wynikami najnowszego ogólnopolskiego badania dotyczącego poziomu wdrażania rozwiązań z zakresu Industry 4.0 w przedsiębiorstwach. Nasze badanie obejmowało różnorodne sektory przemysłu oraz rozmiary firm, aby dostarczyć kompleksowego obrazu stanu obecnego i trendów w zakresie cyfrowej transformacji.

    Liczba miejsc jest ograniczona!

    Data: 25.04.2024

    Godzina: 09:00

    Luqam Sp. z o.o. Sp.k.
    ul. Kamieńskiego 47, 30-644 Kraków
    KRS 0000442347 NIP 6793087067 REGON 122736324
    Prezes Zarządu LUQAM Sp. z o.o. Łukasz Ekiert
    Kapitał własny 250 000 PLN