Industry 4.0 z wartością – technologie dopasowane do celów
Wielu naszych Klientów stawia sobie pytania związane z tym, czy dane rozwiązanie można zaimplementować w ich organizacji i czy przyniesie ono wartość dodaną. Wyzwaniem jest też często mapa drogowa tego w jaki sposób można przygotować się do danej inwestycji, czy zmiany wynikającej z wejścia w nieznany dotychczas obszar Industry 4.0
Wychodzimy z założenia, że środowisko IT, nowoczesne technologie, czy Sztuczna Inteligencja mogą wydatnie wpływać na pomoc organizacji w osiągnieciu założonych celów.
Cele te mogą koncentrować się wokół przyspieszenia pracy, rozwiązywania problemów, czy optymalizacji kosztów. Są to wyzwania, w podjęciu których pomagamy firmom od ponad 20 lat również w sposób klasyczny – poprzez pracę z ludźmi i budowanie optymalnych standardów pracy, nie angażując całej palety nowoczesnych technologii. Jest to cecha wyróżniająca nas wśród firm dostarczających rozwiązania z zakresu Industry 4.0.
Za każdym narzędziem, którego użycie proponujemy stoją nie tylko skomplikowane algorytmy obliczeniowe i precyzyjne urządzenia – co zapewniają wszyscy renomowani dostawcy rozwiązań technologicznych.
W LUQAM, każde rozwiązanie to wynik pracy ekspertów z zakresu zarządzania produkcją i zarządzania firmą, którzy razem z Klientem uczestniczą w jego implementacji.
Doświadczenie w realizacji projektów transformacji firm z większości sektorów gospodarki, o różnej wielkości i specyfice pracy daje nam mocny mandat do tego, by pomagać Klientom we włączaniu poszczególnych rozwiązań Industry 4.0 do swojego systemu produkcyjnego, w sposób zdroworozsądkowy i dający nie tylko poczucie nowoczesności, ale przede wszystkim wartość dodaną.
W czym pomagamy?
Sztuczna inteligencja (AI)
- wspomaganie podejmowania decyzji
- przewidywanie określonych zdarzeń i trendów w przyszłości
- prewencja – np. w obszarze utrzymania ruchu czy jakości
Robotyka i automatyzacja
- kalkulacja zwrotu z inwestycji
- optymalne wkomponowanie nowych urządzeń/ linii w layout i przepływ
- konsulting w zakresie niezależnej oceny danego rozwiązania
Cyfrowy Bliźniak
- symulacja obniżenia Technicznego Kosztu Wytworzenia
- optymalne ułożenie layoutu i przepływu
- testowanie hipotez optymalizacyjnych w środowisku cyfrowym
Internet Rzeczy (IoT)
- opomiarowanie czynników mających wpływ na jakość produktu
- skuteczne zbieranie danych
- ulepszona analiza predykcyjna np. dla przewidywania awarii i potrzeb serwisowych
formularz kontaktowy
Poznaj szczegóły -
skontaktuj się
z nami!
Jarosław Unzeitig
newsletter